Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Porady i ciekawostki Turystyka Witryny internetowe

Chcesz poznać nieznane miejsca w Małopolsce? Koniecznie odwiedź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie wiadomości o ciekawych zabytkach oraz planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale też o wystawach i imprezach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której ekspresowo odnajdą pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i muzea położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar parków krajobrazowych i narodowych oraz trasy rowerowe.

Proste rozmówki i lista ambasad – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne górskie miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Wyjątkowo przydatna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego