biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Rachunkowość i finanse Usługi

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na etat, a ich szefowie często nie przygotowani na to, żeby prawidłowo pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy specjalistom ds. finansów

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, iż rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także nadmienić o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

O jakich rzeczach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie kosztami porad – nadzwyczaj niskie ceny obsługi często oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]