Usługa regulacji okien Warszawa

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Usługi

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak także zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]