Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Ochrona i bezpieczeństwo Usługi Witryny internetowe

Specjalistę, który poradzi sobie z infekcją WordPress, znajdziesz na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym CMS-em, iż ilość sklepów i witryn działających z jego użyciem liczy się w tym momencie w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Obrazy na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie możesz się zalogować? To tylko kilka z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest bezzwłoczne działanie w celu zlikwidowania przyczyn infekcji i przywrócenia strony do właściwego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa na ogół przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich warto powierzyć specom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Eksperci zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo powtórnej infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują też niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Eliminacja wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, że taki przypadek nie zdarzy się za kilka miesięcy, dlatego kluczowe jest cykliczne uaktualnianie CMS-a i stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]