Kanapki, koreczki i tartoletki – kiedy warto zamówić przekąski cateringowe?

Usługi

Przekąski cateringowe - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Urządzenie nawet dużego przyjęcia nie jest trudnością, jeśli posiadamy pod dostatkiem wolnego czasu na zamawianie niezbędnych napojów i produktów, a także następnie samodzielne przygotowanie z nich pysznych przysmaków dla zaproszonych uczestników uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie oznacza to też, iż powinno się porzucić pomysł celebracji znaczącego jubileuszu. W takiej sytuacji można skorzystać z usług tzw.cateringu kanapkowego.

Czym wyróżnia się finger food catering?

Catering kanapkowy, nazywany także finger food cateringiem, to usługa adresowana z reguły do klientów biznesowych, jednak decydują się na nią regularnie także osoby prywatne oraz różnorodne stowarzyszenia organizujące prestiżowe bankiety. Polega ona na dostarczenie na uroczystość posiłków w wariancie finger food, to znaczy drobnych przekąsek, które można skonsumować na stojąco i nie używając sztućców. Przy idealnym cateringu finger food nie ma potrzeby korzystać talerzyka – to dosłownie danie na “jeden kęs”. Finger food to najczęściej tartoletki warzywne i owocowe, koreczki albo kanapki. Ten rodzaj cateringu bardzo dobrze zdaje egzamin na uroczystościach, gdzie zależy nam na bliskim kontakcie gości. Pozwala on na prowadzenie swobodnych konwersacji, a przy tym nie redukuje kontaktu tylko do osób siedzących przy wspólnym stole.

Catering kanapkowy – wspólny stół dla wszystkich gości

Zamówienie przygotowania cateringu kanapkowego podmiotowi zewnętrznemu ma mnóstwo zalet, które docenią zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Przede wszystkim dzięki niemu rozwiązuje się kwestia związany z rozmieszczeniem stolików i stresu z usadzaniem gości bankietu. Zimne i ciepłe napoje oraz przekąski postawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Jest to niesłychanie wygodne głównie w małych aulach, w których wykorzystanie odpowiedniej liczby stolików byłoby problemem. Catering przekąskowy w okamgnieniu powoduje także, że event ma mniej poważny, luźniejszy klimat. Warto zaakcentować, iż menu z poręcznych przekąsek jest zazwyczaj tańsze niż wykwintne obiady, a dodatkowo daje większą możliwość dobrania ich do preferencji żywieniowych gości bankietu. Co istotne, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nierzadko stanowiło największą przeszkodę przy planowaniu wydarzeń w siedzibach firm.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]