Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Usługi

Wywóz starych mebli Kraków - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych powodów. Zazwyczaj chowamy je na poddasze, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, aby nie zagracały powierzchni domu. Problem jednakże w tym, że po pewnym czasie i w tych schowkach stają się tak zagracone, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże sprzątanie często planujemy też, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc mieć pojęcie, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz poddasza.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Odpady takie jak połamane meble, fragmenty ram okien, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy sprzęty elektroniczne nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o sporej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona też o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wypożyczające kontenery często świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne wykorzystanie materiału

Jeśli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe i podzieleniu ich wedle surowca, z jakiego zostały wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wytworzone, opiera się z reguły na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych biurek, krzeseł albo regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]