Wynajem szalunków – dobre strony

Usługi branży budowlanej

Wypożyczalnia szalunków - dowiedz się co może Ci zaoferować.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, lecz łatwo zaobserwować też wersje wykonane z metalu, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Jednak ze względu na wysokie ceny nie zawsze ekipy budowlane mają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą wszak po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto nadmienić także o wygodzie, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki okażą się wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również troska o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą poprzedni kontrahenci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]