Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Usługi branży budowlanej

Szalunki Kraków zamówisz na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Z reguły używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, by odpowiednio je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się także w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie otworów na okna, drzwi oraz bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Szalunki ze sklejki, metalu lub drewna

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych czy też grubych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ, która po rozebraniu może być wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – wielu inwestorów i wykonawców wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki produkuje się ze sklejki, metalu bądź drewna, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy surowce. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę łączą belki, łączniki, narożniki i głowice ze aluminiowe bądź stalowe.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Przedsiębiorstwa cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować pojedynczy obiekt czy brygad, które zazwyczaj świadczą inne usługi. Zakup wszystkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]