Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Usługi branży budowlanej

Dowiedz się więcej o podporze stropowej.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są dostosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]