Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Usługi branży budowlanej

Szukasz sklejek szalunkowych? Koniecznie odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym współcześnie wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]