Dźwigary – konieczne przy wznoszeniu budynków wielopiętrowych

Usługi branży budowlanej

Potrzebujesz dźwigara? Odwiedź ten adres.

Szalunki to struktury potrzebne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z betonu oraz wykonanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są także potrzebne przy budowie sklepień – wtedy ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, że strop nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. Dlatego jego kluczową cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz typ użytych do tego surowców. Powinny one być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, olcha, buk i sosna. Niezmiernie ważne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – lepiej kupić czy wynająć?

Firmy, które regularnie zajmują się budową wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup i składowanie generuje jednakże pewne koszty. Na szczęście firmy, które tylko okazjonalnie przyjmują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]