Montaż drewnianych paneli podłogowych

Urządzanie domu

Skieruj się tu, aby zamówić panele drewniane.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem producent może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]