Kupujesz fotele biurowe? Koniecznie to przeczytaj

Urządzanie domu

Po ośmiogodzinnym dniu spędzonym przed biurkiem mogą nam dokuczać bóle pleców. Szczególnie istotne oczywiście są ćwiczenia, nawet także to nie zadziała, jeśli przed biurkiem pracujemy na niezbyt wygodnym fotelu. Dlatego nie powinniśmy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają wszak gwarancję tego, iż kręgosłup nie będzie zmęczony. Fotele biurkowe rzutują również na samopoczucie pracowników – ich właściwe wybór owocuje zwiększoną skutecznością oraz podniesieniem kreatywności załogi. Jak więc kupować fotele do pracy przy komputerze? Czym może grozić nieodpowiedni dobór tego typu krzeseł?

Fotele biurowe – najistotniejsza jest możliwość regulacji

W dużych biurach kluczowa jest swoboda ustawienia ułożenia zagłówka, podłokietników oraz siedziska foteli zakupionych do pracy przy biurku. Powinno się bowiem mieć świadomość, iż będą ich używać ludzie o różnym wzroście – wyżsi będą narzekać na ból pleców po ośmiu godzinach siedzenia na fotelach z niewysokim oparciem, niscy natomiast na ból nóg spowodowany ich złym ułożeniem. Istotna jest także stabilność całego fotela biurkowego. Zapewni ją odpowiednia konstrukcja podstawy – najlepiej taka z pięcioma ramionami. W czasie pracy przy biurku pomocne okażą się także podłokietniki, które zdecydowanie ułatwią pisanie, chociaż są użytkownicy, przedkładający fotele komputerowe bez nich. Z ekonomicznego punktu widzenia wypada zdecydować się na fotele, do których bez komplikacji da się dokupić nowe kółka będące najszybciej psującą się ich częścią.

Zły dobór foteli biurowych – jakie mogą być konsekwencje?

Najczęstszymi chorobami wynikającymi z nieprawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia przy komputerze będą zwłaszcza bóle kręgosłupa – tak na odcinku krzyżowym, jak i między łopatkami. Warto oprócz tego nadmienić, iż choroby mogą dotykać również nadgarstków – zwłaszcza przy źle ustawionym poziomie lub braku podłokietników. Miejmy także na uwadze, iż nawet poprawnie ustawiony fotel nie zapewni nam zachowania dobrego zdrowia – pracę przed komputerem należy regularnie przeplatać szybką gimnastyką.