zabieg CGF Kielce, czynniki wzrostu

CGF – zabieg z zastosowaniem czynników wzrostu skóry

Uroda i kosmetyki

Gdy skóra traci sprężystość i pomału pojawiają się się na niej zmarszczki, sporo osób rozmyśla jak cofnąć się nieubłagany proces starzenia się. Za sprawą licznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, wśród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym używane są komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu, możliwa jest rewitalizacja komórek skóry twarzy, dekoltu, szyi, jak również dłoni. Mając na uwadze to, iż preparaty wykorzystywane do ostrzykiwania skóry w trakcie zabiegu CGF uzyskuje się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten mylony jest z “wampirzym liftingiem”.

czynniki wzrostu CGF – z czego się je pozyskuje?

Przed przystąpieniem do zabiegu rewitalizacji skóry, specjalista pozyskuje od pacjenta krew (ok. 30 ml). Probówki z pobranym materiałem układa się w separatorze komórkowym i odwirowuje kilkanaście minut, uprzednio wprowadzając do nich antykoagulant. Po zakończeniu tego procesu w probówkach łatwo dostrzec rozdzielone warstwy osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, osocza ubogopłytkowego (PPP) oraz krwinek, przy czym podczas zabiegu CGF potrzebne są tylko 3 pierwsze. Lekarz specjalista sporządza frakcję żelową, do czego wykorzystane zostaje osocze ubogopłytkowe, a następnie znad wyodrębnionej warstwy płytek krwi pozyskuje czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Finalny preparat, który wprowadza się w skórę pacjenta przy pomocy „tępej igły”, uzyskuje się przez wymieszanie ostudzonego żelu albuminowego z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi.

W jakich odstępach wykonuje się zabiegi CGF?

Zabieg CGF redukuje drobne zmarszczki, odżywia i odbuduje skórę, a także poprawia jej jędrność. Dzieję się tak m.in. dzięki zawartym w preparacie komórkom macierzystym, które powodują zwiększenie produkcji włókien elastynowych oraz kolagenowych. Osoby, które chcą poddać się zabiegowi CGF, muszą wiedzieć, że za pierwszym razem wykonuje się go trzykrotnie w interwale co 6 tygodni, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające orientacyjnie co pół roku.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]