Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Hobby Turystyka

Oferta wycieczek dla aktywnych w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy każdy urlop chcą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego dotychczas jeszcze nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne przygotowują interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Wyprawy dla aktywnych to skrupulatnie zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć różne rejony naszego kraju oraz świata z całkowicie nowej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie doświadczy z pozycji wygodnego fotela na balkonie wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych doświadczeń to dodatkowo znakomita szansa, by nabyć dodatkowe umiejętności, bowiem w szeregu przypadków łączy się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł przetrwania na danym obszarze. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem i rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują procedury survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Warto też napomknąć, że taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Europie – na aktywnych wycieczkach zobaczysz ciekawe kraje

Najpopularniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zjawiskowych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez większych przeszkód dadzą sobie rade także w czasie wyprawy na Wyspy Komodo lub do Nepalu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]