Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Hobby Turystyka

Tutaj znajdziesz pełną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie.

Pasjonaci gór, którzy poznali już dokładnie wszystkie szlaki w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, ostatecznie zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę państw, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o pokonaniu których fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Dom – 4545 m n.p.m. czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest wiele intrygujących propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnorodnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się optymalną wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe umiejętności. Tym, których obchodzi w głównej mierze część szkoleniowa, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu naukę podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Największym plusem takich wypraw jest to, że organizowane są w niewielkich, zwykle kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów może liczyć na wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym przyjemność z przełamywania naszych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]