Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Rekreacja, sport, hobby Turystyka

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą trekkingu górskiego? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą przybierać wiele postaci. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny trud otrzymujemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy stopnie trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego typu aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]