Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Rekreacja, sport, hobby Turystyka

Himalaje wycieczka. Więcej szczegółów na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to wiele elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Lhotse i Shishapangmy

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]