Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Rekreacja, sport, hobby Turystyka

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta wycieczki na Kilimandżaro, wejdź na http://bit.ly/2VTjyr4.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja wielu podróżników, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów wabią głównie znikające już lodowce, niesamowite krajobrazy, jak również sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy też zaopatrzyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni także właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających insekty, a także nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]