Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

Rachunkowość i finanse

Zaprzestań jałowych poszukiwań! Kantor wymiany walut znajdziesz na https://topkantor.pl.

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższym banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Kolejnym i bardzo istotnym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready przeważnie nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) albo w określonym przez użytkownika dniu.

Doceniasz autonomię w dyspozycji funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób doceniających komfort i ogromną niezależność w dyspozycji kapitałem. Używają ich też osoby spłacające zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.