Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

Rachunkowość i finanse

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Za sprawą konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie pożyczki można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, gotówkowy, ratalny oraz mieszkaniowy. Na skutek konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują teraz nie tylko banki, ale również parabanki, ale często wiąże się to z wyższymi kosztami obsługi kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.