złoto sztabki

Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Rachunkowość i finanse

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym czy przetrzymywanie ich na lokacie nie jest dziś tak opłacalne jak jeszcze kilka lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólne zrozumienie, że nie inwestowane środki przynoszą zysku sprawiły, iż poszukujemy metod, które pomogą naszym finansom zapewniać za jakiś czas dodatkowy dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.

Sztabki złota to inwestycja na wiele lat

Na wstępie warto dobitnie podkreślić, że inwestycja pieniędzy w złote sztabki to inwestycja na długie lata. Złoto najczęściej nie poddaje się silniejszym i słabszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna i ekonomiczna nieraz zwiększa jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres natychmiast daje się zobaczyć, iż z biegiem idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od wieków ilość tego metalu będąca w obiegu praktycznie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, w tej chwili jest szeroko stosowany w medycynie, elektronice oraz przemyśle, jak również – wciąż na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego kruszcu użytego m.in. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD czy też piloty do TV) jest w wielu przypadkach nierentowny, toteż popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, iż z biegiem lat trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – produkowane w różnorodnych rozmiarach

Słuchając o inwestycji środków w sztaby złota większa część inwestorów z miejsca oszacuje, że to nie dla nich, z uwagi na wysoki koszt. Jednakże sztabki złota odlewa się w wielu wagach, wobec tego właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Te niewielkie sztabki są również perfekcyjne jako podarunek. Więksi inwestorzy, posiadający większe środki finansowe często wybierają cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g oraz 1 kg. Warto jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto po wyraźnie niższej cenie. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego warto kupować złoto w sztabkach o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na drobne kawałki o wadze 1 g.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]