Tabliczki informacyjne w urzędach i nie tylko

Ochrona i bezpieczeństwo

Jeśli chcesz nabyć tabliczki informacyjne, koniecznie sprawdź www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są niesamowicie istotne w polskich miastach oraz wewnątrz pomieszczeń. Sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż na co dzień możemy ich nawet nie zauważać. Sprawdźmy więc w jakich miejscach można znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – oznaczają zakłady przemysłowe i urzędy

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znaczą budynki – bloki, zakłady pracy, banki, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie wyszukamy np. przychodnię. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach budynków, bo bardzo często możemy je także zauważyć w pomieszczeniach. To wielki zespół tabliczek, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale także typowo informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub pracownika w wielkich wieżowcach – w budynkach rządowych w przedsionku widnieją tabliczki z numerami departamentów. Dzięki temu szybko odnajdziemy przykładowo burmistrza czy wydział księgowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują strefy dla palących

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP. Pokazują drzwi awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o regułach używania wind w czasie pożaru. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, są również fachowcy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (takich jak aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]