digital painting kurs, kurs adobe photoshop

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Nauczanie

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku usiłuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie stara się poznać popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie programy do digital paintingu wykorzystują artyści

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się podstawowym narzędzie game developerów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo Krita, ArtRage czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami akwarelowymi, temperą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

W zasadzie lekcje malarstwa komputerowego odbywa się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak by dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz przydatne techniki korzystania z pędzli, wypada wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]