Kurs gotowania dla dzieci rozwijają kreatywność

Nauczanie Tematyka żywnościowa

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków, zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci lubią asystować nam w gotowaniu – przynosić i wybierać składniki czy przystrajać ciastka. Chciałabyś wykorzystać fascynację swojego malucha? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności i co istotne – nabywają przydatne umiejętności. A w tym samym czasie wyśmienicie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów i dobieranie oraz mieszanie ingredientów – to wszystko sprawia, iż dzieci chętnie eksperymentują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, tym samym jest to wspaniała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny zegarowe. W czasie kursu dzieci szykują danie główne i deser. Mali wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przyrządzić smaczny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie podjąć się pieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W czasie kursu dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z polewą owocową i kruchym ciastem. Lekcja poprzez udział w zabawie to znakomita metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych potraw przynosi pociechom dużo satysfakcji. Nawet najbardziej nieposłuszne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w ozdabianiu deseru lub pieczeniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i wspaniałe podejście do dzieci.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]