Wisiorki srebrne – duży wybór

Handel Kosztowności

Dowiedz się więcej o wisiorkach na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.