Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Handel Kosztowności

Znajdź kolczyki z kamieniami.

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub pierścionki. Minerały mogą zupełnie zmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z kryształami, odmienny zaś te ozdobione bursztynem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największym uznaniem? Które Minerały wykorzystywane w warsztatach jubilerów są naturalne, a które są sztucznymi produktami? Odpowiedź może zaskoczyć – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na jubilerstwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy nadmienić, że wiele materiałów wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, zaś rozmaite odcienie zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom czy kobalt. Poza cyrkoniami, minerałami sztucznymi są także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy dużo częściej wykorzystują jednak minerały szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące mieć odcienie od szarych do czerwonych i bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami często robione są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie prawdziwych kamieni zazwyczaj zwiększa cenę zakupu tego rodzaju ozdób. Dobrze przy tej okazji pamiętać, iż są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te zdobione syntetycznymi kamieniami.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]