Wybór sprzętu AGD do nowoczesnego domu

Handel

Markety oraz sklepy z różnorodnymi artykułami gospodarstwa domowego nieustannie przyciągają uwagę klientów dzięki skutecznym działaniom marketingowym i ciekawym akcjom promocyjnym. Na rynku cały czas pojawiają się także nowe produkty o nowoczesnym designu, które wpasują się doskonale w każde mieszkanie. Przed dokonaniem zakupu warto jednak dokładnie zapoznać się ze specyfiką danego sprzętu i przeanalizować swoje potrzeby oraz pozostałych członków rodziny.

Wybór sprzętu AGD do małego mieszkania

Nawet w niewielkiej kuchni znajdzie się miejsce na bestsellery AGD, które ułatwią codzienne funkcjonowanie i uproszczą domowe obowiązki. Do najpopularniejszych sprzętów należy między innymi  ekspres do kawy, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, toster i opiekacz do kanapek. Nowoczesne gadżety posiadają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu przechowywanie ich nie stanowi problemu. Z kolei zmywarki dostępne są w różnych rozmiarach, co znacząco ułatwia wybór modelu do małego i nieustawnego pomieszczenia.

Praktyczne rozwiązania w kuchni

W większości nowoczesnych mieszkań kuchenka mikrofalowa zostaje wpuszczona w odpowiednio przygotowaną zabudowę. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca na blacie roboczym oraz ułatwia korzystanie  z urządzenia. Dzięki mikrofali w kilka chwil można przygotować proste danie, podgrzać uprzednio przygotowany posiłek oraz błyskawicznie przygotować danie dla dziecka. 

Ceny urządzeń pod zabudowę mogą być odrobinę wyższe od wersji wolnostojących. W przypadku awarii zabudowa jest bardzo łatwa do demontażu, a zmywarka bądź lodówka zamaskowana frontem prezentuje się subtelnie i ponadczasowo. Dość popularnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest montowanie włączników i kontaktów w specjalnej listwie, którą jednym ruchem ręki można ukryć w blacie kuchennym. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż tradycyjne kontakty szczególnie gdy w mieszkaniu znajdują się małe dzieci. Sprawdź także w jaki sposób czyścić zmywarkę.

 Jednym z kluczowych urządzeń w każdym mieszkaniu jest oczywiście lodówka. Warto zdecydować się na model z dodatkowymi funkcjami, między innymi dystrybutorem wody oraz kostkarką do lodu. Dystrybutor wyposażony jest w specjalny filtr, który pozbawi wodę wszelkich zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie to doskonała alternatywa dla wody w plastikowych butelkach.

Należy jednak pamiętać, aby podczas zakupu urządzeń zwracać uwagę na klasę energooszczędności. Najnowsze modele z reguły zużywają bardzo mało prądu w skali miesiąca, dlatego warto zastanowić się nad wymianą starszych sprzętów.