Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Dbanie o zdrowie Handel

Jeśli chcesz zamówić aparat do drenażu limfatycznego w domu, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca ucisku.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory rękaw naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie chłonki. Jest mnóstwo powodów do wypróbowania drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się również nadzwyczaj popularna wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe aparaty CarePump do masażu limfatycznego w domu

Mnóstwo opcji wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. stany zapalne czy miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]