Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Dbanie o zdrowie Handel Tematyka żywnościowa

Jeśli szukasz soku z kiszonych buraków, odwiedź ten adres.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów wróciły do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają też inne, dotychczas mniej popularne warzywa oraz owoce. Pisząc o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób pominąć również napojów takich jak kwas chlebowy, maślanka albo rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę – pozwalają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający mnóstwo związków oddziałujących dobroczynnie na nasze samopoczucie. Głównym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kiszonek to także kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje w szczególności duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już pół szklanki tego napoju ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także duże stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu trzeba pić sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Dodatkowo nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają poradzić sobie ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody żołądka lub refluks. Wzmagają one też apetyt i działają osłonowo podczas terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]