poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Handel Motoryzacja

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]