Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Handel Urządzanie domu

Sprawdź, gdzie zamówić listwy podłogowe, wejdź na www.balticwood.pl.

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]