Lampy solne oraz ich właściwości lecznicze

Handel

Lampa solna sklep - odwiedź tę interesującą stronę.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły kolosalną popularność. Trzeba przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści lecznicze?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiadają lampy solne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie popularne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także możliwe źródło zdrowia oraz właściwego samopoczucia.

Siedziba firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]