Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Handel Urządzanie domu

Potrzebujesz lampy solnej? Skieruj się na ten adres.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Europie, a nieraz nabywamy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez trudu dopasujemy je do wystroju domu, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe, bowiem nie ma brył solnych o takiej samej siatce krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. piramidy bądź sześcianu.

Lampy solne – przy nich skuteczniej się wyciszysz

Mnóstwo osób wierzy, iż lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest uspokajający i subtelny, zatem poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na brak snu lub stres, ponieważ z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]