Kątowniki aluminiowe – rodzaje i zastosowanie

Handel Usługi branży budowlanej

Kliknij tutaj, aby zaopatrzyć się w kątowniki aluminiowe.

Specjalistyczne komponenty wyprodukowane z aluminium gwarantują stabilność konstrukcji, dzięki czemu mają bardzo szerokie zastosowanie. Czym są kątowniki aluminiowe i są ich cechy charakterystyczne? W jakich sektorach są używane?

Kątowniki aluminiowe – cechy charakterystyczne

Kątowniki aluminiowe to podzespoły konstrukcyjne w kształcie litery L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest również duża długość. Są one niesamowicie odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne i nie rdzewieją, a wszystko dzięki aluminiowej konstrukcji. W grupie kształtowników wyróżniamy także inne rodzaje komponentów – m.in. teowniki i dwuteowniki. Kątowniki można kupić nie tylko w tradycyjnych hurtowniach, ale również online. W sklepach online oferowane są produkty o różnej wielkości, np. 20 mm x 20 mm, 40 mm x 40 mm czy 80 mm x 80 mm, co zapewnia idealne dopasowanie do rozmaitych wymagań klientów. Produkty oferowane przez internet są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – kształtowane przez gięcie

Kątowniki aluminiowe wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w branży wyposażenia wnętrz, produkcyjnej czy reklamowej. Używa się ich do konstruowania statywów, barier ochronnych, rolet itp. O tak uniwersalnym zastosowaniu przesądza przede wszystkim surowiec, z którego są zrobione. Aluminium jest bowiem nie tylko niezwykle odporne i jednocześnie lekkie – to także materiał, który jest poddawany recyklingowi i można go bez problemu kształtować przez gięcie.

Siedziba firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]