Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Handel Technologie

Znajdź profesjonalne drukarki 3D.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D oraz innych urządzeń Stratasys można prawie o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najwyższej klasy usług i drukarek 3D, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – cechuje się bezproblemową obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można uzyskać tożsame prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w różnych branżach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Uzyskany wydruk jest precyzyjny i trwały, a podczas procesu wydruku nie występują zniekształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]