środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach, środki odkażające

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Handel

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków antyseptycznych na ogół znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, chlor, alkohol, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także dużo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków odkażających

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]