Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Handel Rekreacja, sport, hobby

Zamów buty do jazdy konnej na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. W rzeczy samej nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Główne z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także ćwiczenie odpowiedniej postury. Poza tym ma zbawiennie działa na samopoczucie: redukuje stres, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. By jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie wybrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części lub całej nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są wyraźnie krótsze, gdyż sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym zapewniają osłonę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania sińców czy zadrapań. Sztyblety są o wiele tańsze, jednak nabywając je warto pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich surowców są produkowane buty jeździeckie?

Kupując buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wykonane. W sprzedaży znajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, jednak warto się ją wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej przybiera docelowy kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej zaletą jest niewygórowana cena.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]