Antena telewizyjna – co brać pod uwagę podczas kupna

Handel

Szukasz anteny DVB T? Wejdź na https://telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był niepotrzebnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się też świetną wytrzymałością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zastosować. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]