Antena SAT – alternatywa dla kablówki

Handel

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz antenę satelitarną.

Większość z nas posiada w swoim mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć interesujący film lub talk-show w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie odpowiedniej anteny. Rewelacyjnie nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która na ogół nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych odbiorców zamiast kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można kilka typów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie najczęściej użytkownicy wykorzystują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie niszczały na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana długo.

Co poza anteną SAT jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający pojedyncze pasmo), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]