ABC akcesoriów dla jeźdźca – czapsy i sztylpy

Handel Rekreacja, sport, hobby

Jeśli potrzebujesz czapsów, skieruj się na tę stronę.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]