Przeszczep włosów to nie jedyne rozwiązanie – o zabiegu mikropigmentacji zarostu

Dbanie o zdrowie Usługi

Więcej w temacie uzupełnianiu zarostu na https://tinyurl.com/y5cddzan.

Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej wygląd dużo zdradza o jej właścicielu. Hodowanie gęstej brody znowu jest na czasie po licznych latach promowania gładkiej skóry twarzy jako standardu urody u płci męskiej. To sprawia, że dla sporej grupy osób kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą stać się przyczyną poważnych kompleksów. Można postarać się je stłumić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji brody.

Odżywianie, niski poziom testosteronu i agresywna pielęgnacja a gęstość brody

Podobnie jak wszystkie powierzchnie ciała także twarz może wyłysieć. Broda mocno przerzedzona czy też z dostrzegalnymi plackowatymi miejscami bez owłosienia prezentuje się niezbyt schludnie i może prowadzić do spadku samooceny. Najczęściej rzadka zarost to po prostu rezultat procesu osłabienia się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu, co jest naturalnym następstwem starzenia się. Lecz obniżenie się poziomu hormonów androgennych często następuje gwałtownie również u mężczyzn w młodym wieku, co kończy się m.in. łysiejącą skórą twarzy. Gwałtowne wypadanie włosów to również częstokroć rezultat ich niepoprawnej pielęgnacji – niewłaściwe użycie akcesoriów bądź kosmetyków. Na kondycję włosów silny wpływ ma żywienie, dlatego mężczyźni powinni zadbać o dietę obfitą m.in. w wapń, cynk i magnez, a także witaminy z grupy B, witaminę K2 oraz D. Poczucie stresu także przeszkadza w wyhodowaniu bujnej brody – włoski wypadają same, a często są mimowolnie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody specjalnym pigmentem jako alternatywa dla transplantacji włosów

Najprostszym sposobem na zakamuflowanie przerzedzonego zarostu jest jego całkowite zgolenie. Jednakże nie każdy czuje się komfortowo bez zarostu bądź chce go nosić, bo uważa, że to poprawia rysy twarzy i nadaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep mieszków włosowych, jednakże taki zabieg to nierzadko koszt w kwocie minimum kilku tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” kropki z barwnika wyglądają jak delikatnie odrośnięte włosy, a dostrzeżenie elementów sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie zarostu tuszuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia retusz linii zarostu. Należy jednak mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się zwykle roku.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]