Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Dbanie o zdrowie

Chcesz kupić aparat do ultradźwięków? Wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy i redukowania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje sporą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]