Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Automatyka przemysłowa

Kup kabel koncentryczny.

W większości mieszkań dostrzec można telewizor. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć ciekawy program lub profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną znajdziemy bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach dostępne są aktualnie przeróżne kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego ważne parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Oznacza to, że wahania parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja elementów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony wykorzystywane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]