0
  • No products in the cart.

Warszawski Sznyt

Warszawski Sznyt to restauracja łącząca w sobie dwie koncepcje kulinarne. Dwa poziomy lokalu usytuowanego tuż przy Placu Zamkowym oferują odmienne menu, wystrój i atmosferę. Dolna część lokalu – Steak House, ma swobodny charakter, zaś serwowane dania opierają się na kuchni z przysmakami pochodzącymi bezpośrednio z wyjątkowego grilla opalanego drewnem dębowym. Poza stekami serwowane są tu świeże ryby i owoce morza w klasycznej formie, z klasycznymi dodatkami i sosami. Michał Węcławek  Zastępca Szefa Kuchni odpowiedzialny za Parter Warszawskiego Sznytu, fanatycznie przywiązany do ciągłego doskonalenia nie uznaje kompromisów w kwestii jakości. Według filozofii restauracji siłą wzorowego Steak House’u jest serowanie klasyki w wirtuozerski sposób. Pierwsze piętro ma bardziej elegancki charakter nastrojem nawiązujący do klimatu międzywojennej Warszawy. Tutaj w karcie odnajdziemy kuchnię polską w nowej odsłonie, której koncepcja bazuje na używaniu nowoczesnych technik do wydobycia jeszcze lepszego, bardziej intensywnego smaku z polskich produktów.

Rafał Zaręba – Szef Kuchni
Ambasador kuchni polskiej odpowiedzialny za jakość potraw i serwis kuchni w nowej odsłonie, serwowanej na poziomie pierwszym. Swoje doświadczenie oraz ogromne zasoby wiedzy zdobył w restauracji Atelier Amaro gdzie zajmował stanowisko Senior Chef de Partie. Wcześniej przez ponad dekadę był szefem kuchni w Cafe Bar Lemon. Ukończył prestiżowe szkolenie z kuchni francuskiej w Institut Paul Bocuse w Lyonie.

Michał Węcławek – Zastępca Szefa Kuchni
Kustosz nowatorskiej kuchni międzynarodowej serwowanej na parterze restauracji. Od ponad dziesięciu lat czynny w  zawodzie kucharza. W Cafe Bar Lemon pełnił funkcję Zastępcy Szefa Kuchni. Następne dwa lata pracował u boku Martina Gimenez’a Castro w restauracji Salto. Wtedy też brał udział w konkursie Kucharz Odkrycie Roku 2015. Uczestniczył również w eliminacjach do Bocuse D’or – najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego na świecie.

Warszawski Sznyt
ul. Senatorska 2, 00 – 075 Warszawa
Telefon: 22 829 20 50
www.warszawskisznyt.pl