Maria Lipiec 28, 2017

Za nami niesamowity cykl spotkań edukacyjnych branży gastronomiczno-handlowej poprowadzony przez Ekspertów z US Meat Export Federation, we współpracy z uznanym Dystrybutorem Mięs Premium na rynku HoReCa firmą Elkopol sp. z o.o.

Podczas szkoleń głównym tematem była prezentacja nowatorskiej obróbki technicznej elementów wołowych. Eksperci z USMEF prosto ze Stanów Zjednoczonych uczyli zupełnie nowych sposobów przyrządzania wspaniałej jakości steków, przygotowywanych z elementów przeznaczonych wydawałoby się do innych zastosowań kulinarnych.

W programie były warsztaty poprowadzone przez Panią Cheyenne McEndaffer, która jest Managerem w Department of Technical Services USMEF oraz wykwalifikowanym ekspertem w zakresie rozbioru mięsa wołowego i producentką żywca wołowego. Uzupełnieniem części warsztatowej były prelekcje Pana Yuriego Barutkina – USMEF Representative, Marketing USMEF Europe, Russia, CIS. Pan Barutkin jest ekspertem w zakresie produkcji mięsa wołowego w Stanach Zjednoczonych oraz dostępności amerykańskiej wołowiny bez hormonów na rynku Unii Europejskiej. Pani Alicja Wierzbicka, Prezes Elkopol sp. z o. o. reprezentowała wieloletniego, sprawdzonego dystrybutora amerykańskiej wołowiny na polskim rynku, jakim jest Elkopol. Gościem wydarzenia podczas Gdyńskich warsztatów był Pan Grzegorz Kazubski, były Manager Centrum Szkoleniowego HoReCa Macro Cash and Carry Polska i między innymi Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Podczas krakowskich warsztatów w spotkaniu uczestniczył Piotr Pabisiak, szef kuchni krakowskiego hotelu Hilton Garden Inn. Natomiast w Warszawie pieczę nad przygotowywaniem degustacyjnych porcji z pokazywanych elementów sprawował Pan Dariusz Zahorański, Executive Chef, Regional Trainer M&E for new standarts na Europę Wschodnią. W swojej karierze za granicą i w Polsce zajmował się m.in. cateringiem dla dyplomacji, polskiego MSZ-u i Parlamentu Austriackiego, a także Ambasady USA w Warszawie.

Uczestnicy szkolenia  mieli okazję rozsmakować się we wspaniałej jakości wołowiny prosto z USA. Przekonali się jak wysoką jakością charakteryzowało się prezentowane mięso. Szefowie Kuchni nie kryli swojego zdumienia nad smakowitością i kruchością degustowanych elementów. Dzięki wspaniałej degustacji zaproszeni goście mogli poznać źródło smaku oraz jakości mięsa wołowego pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. Wszystkie elementy pochodziły z certyfikowanego bydła rasy Black Angus. Niezwykle ciekawym  doświadczeniem była możliwość przyglądania się w czasie rzeczywistym, w jak nietypowy sposób można wyciąć porcje stekowe z alternatywnych elementów wołowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu obróbki technicznej, w prosty sposób można dokonać optymalizacji kosztowej karty menu, co również było jednym z poruszanych tematów spotkania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia dotyczące procesu produkcji oraz selekcji mięsa najwyższej jakości. Wyświetlany był również film z ukazujący cały łańcuch produkcji amerykańskiej wołowiny, dzięki któremu uczestnicy mogli zobaczyć cały proces.